[Inauguracja QuantFundPL] Silesia Java User Group – Nagranie

QuantFund.PL to miejsce gdzie spotykają się profesjonalni traderzy oraz zawodowi programiści a częścią wspólną tych dwóch grup ludzi to pasja. Celem  jest skupienie programistów którzy są zainteresowani rynkiem finansowym oraz kryptowalutami i stworzenie platformy transakcyjnej którą wrzucimy na produkcję… Przedstawiam Wam prezentację którą przeprowadziłem dla Silesia Java User Group (https://www.meetup.com/Silesia-JUG/) w której opowiadam o tym jak rozpocząć pisanie automatów oraz moim podejściu do Rynku. Prezentację rozpocząłem od teorii a skończyłem na praktyce przedstawiając realne zadanie które jest do rozwiązania. Jest to moja jedna z pierwszych prezentacji którą mogłem sobie przeanalizować patrząc na siebie z tej drugiej strony, przeżycie to nie było łatwe, ale polecam każdemu. Jestem świadom, że prezentacja nie jest idealna, nie jestem frontmenem jednak z pewnością każda następna prezentacja będzie lepsza. Zachęcam również do zapisania się do QuantFundPL Newslettera gdzie będę podsyłać informacje i nowości (nie wysyłam żadnych ofert sprzedażowych ani innych śmieci). Proszę o cierpliwość ponieważ nie byłem świadom, jak wiele pracy wymaga chociażby zmontowanie poniższego materiału.

Prezentacja została zrealizowana dzięki uprzejmości Klienta który intensywnie szuka rozwiązania na problem przedstawiony w prezentacji, dlatego jeśli po obejrzeniu prezentacji widzisz, że zaprezentowany problem podoba Ci się i chcesz go rozwiązać zrób to z myślą, że to rozmowa o pracę – nie chcę przeglądać CV, listów motywacyjnych etc. etc. 

 

 

Ten blog za jakiś czas przekształci się w stronę firmową jednak jakiś czas będzie jeszcze  niedopracowana (słowem kluczowym jest czas – ściślej mówiąc jego brak). Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy kto zobaczy ten post może poczuć zlekceważenie, że jest tak mało treści opublikowane. Jestem tego świadom i dla osób którzy są zainteresowani profesjonalnym handlem polecam bloga Dr Pawła Lachowicza – QuantAtRisk.com gdzie znajdziecie masę merytorycznych informacji. Udało mi się również zrobić krótki wywiad z Pawłem, jako zajawkę wrzucam zrzut ekranu z niego:

Za jakiś czas materiał zostanie zmontowany i informacje o nim zostaną podesłane przez newsletter – dlatego raz jeszcze zapraszam do subskrypcji.

 

Linki:

  1. https://github.com/QuantFundPL
  2. https://www.instagram.com/quantfundpl/ EDIT(17032017): Po wrzuceniu linków związanych z Ethereum profil został usunięty.
  3. https://twitter.com/quantfundpl
  4. https://www.facebook.com/quantfundpl
  5. https://quantfundpl.github.io/Presentation–Algorithmic-Trading—More-an-art-than-a-science/#/
  6. http://quantatrisk.com/

Prośba: Jeśli macie pytania, rady, zażalenia odnośnie prezentacji i tematów podobnych zapraszam do kontaktu ze mną i informację zwrotną za pomocą formularza który znajduje się pod http://quantfund.pl/feedback-sjug-17022017/

PS. Logo… tak zgadza się.. zrobienie loga zajęło mnie osobiście 5 minut z wykorzystaniem zaawansowanego programu graficznego Paint.

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w materiale, w nagraniu, obróbce, zarówno osoby które w ten czy inny sposób są widoczne dookoła mojej rozpoczynającej się działalności jak i osoby które są niewidoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *